رفتن به مطلب
انجمن ایرانیان مقیم گرجستان

پست های پیشنهاد شده

مقایسه گرجستان و ترکیه برای مهاجرت و سرمایه گذاری

به دلیل دارا بودن امنیت، تازگی، آرامش و تفاوت فرهنگی برای متقاضیان ایرانی اقامت به خارج از کشور، اقامت به گرجستان و سرمایه گذاری مورد توجه قرار گرفته است.

ترکیه به عنوان یک کشور اوراسیایی در خاورمیانه، تنها بخشی از آن جزو اروپا و گرجستان به عنوان یک کشور کاملا اروپایی و مدعی پیوستن به اتحادیه اروپا شناخته شده است.

کشور گرجستان دارای آب و هوای بسیار مناسبی بوده و همین امر سبب شده است که کشاورزی به صورت پیشرفته دنبال شود. علاوه بر کشاورزی صنعت گردشگری و معادن  و سرمایه گذاری هم به اقتصاد این کشور کمک بزرگی کرده است.

صنعت و اقتصاد کشور ترکیه از راه توریست تامین می شود. ولی با این حال اقتصاد کشور ترکیه بر پایه کشاورزی بوده و روز به روز بر تعداد کشاورزان ترکیه افزوده می شود و با صادرات این محصولات و پوشاک به چرخه اقتصادی کشورشان کمک می نمایند.

با خرید آپارتمان و سرمایه گذاری در هر دو کشور گرجستان و ترکیه به راحتی می توانید اقامت بگیرید.

مقایسه زیرساخت های گرجستان و ترکیه

گرجستان در مقایسه با کشورهای پیشرفته نظیر آلمان، اتریش، سوئیس از زیرساخت ضعیف تری برخوردار است. اما به واسطه سرمایه گذاری های کلانی که توسط اتحادیه اروپا و امریکا قرار گرفته، به سرعت در حال پیشرفت است و چشم انداز روشنی را برای آن می توان متصور شد.

بطور کلی اینطور می توان برآورد کرد که ترکیه دوران رشد خود را سپری کرده اما گرجستان در حال رشد و بازسازی و در نتیجه سرمایه گذاری در گرجستان ارزش افزوده بیشتری را برای شما به ارمغان خواهد داشت.

با نیم نگاهی به چشم انداز روشن، امنیت و آزادی در گرجستان و سهولت راه اندازی کسب و کار و حمایت دولت از اقتصادهای کوچک و زود بازده از نظر رتبه بندی گرجستان را حتی بالاتر از کشورهای اروپایی فوق قرار میدهد.

امنیت گرجستان جزو ده یا حتی پنج کشور برتر جهان است، صرف نظر از درست بودن یا غلط بودن این نقل قول، در اولین سفر خود به این کشور، خودتان می توانید در مورد این موضوع اظهار نظر کنید.

موضوع امنیت برای سرمایه گذاران و مهاجران خارجی بسیار حائز اهمیت است. وگرنه در کشورهای همسایه گرجستانمانند ترکیه، آذربایجان یا ارمنستان مواردی نظیر زورگیری، دزدی و رشوه توسط پلیس مکرراً اتفاق می افتد.

بر اساس آمار جهانی امنیت سرمایه گذاری در گرجستان با رتبه 49 در وضعیت بسیار مطلوبی نسبت به ترکیه و ایران به ترتیب 107 و 77 قرار میگیرد.
طبق آمار حاشیه امنیت سرمایه گذاری در ترکیه حتی به مراتب از ایران نیز پائین تر است. 

چه کسی حاضر است در کشوری سرمایه گذاری کند که امنیت نداشته باشد؟

سفر به گرجستان و ترکیه نیاز به ویزا ندارد اما آزادی های فردی و اجتماعی در گرجستان بیشتر و همچنین و هزینه زندگی در کشور گرجستان کمتر از ترکیه است.

مهاجرت یا سرمایه گذاری در گرجستان چه مزیت هایی نسبت به ترکیه دارد؟

  • عضویت کشور گرجستان در اتحادیه اروپا به زودی محقق می شود و با کارت اقامت گرجستان به راحتی می توانید در کشورهای اروپایی رفت و آمد کنید که یکی از محاسن زندگی برای انتخاب بین کشور گرجستان یا کشور ترکیه است. (در حال حاضر گرجستان عضو ناظر اتحادیه اروپا است)
  • پایین بودن هزینه زندگی در گرجستان و امنیت بالا و نبود رشوه و فساد در پلیس! (کشور گرجستان دارای دومین پلیس پاک دنیا است)
  • قیمت بسیار پایین و ارزان حمل و نقل عمومی در کشور گرجستان به نسبت ترکیه (در ترکیه هزینه های حمل و نقل 10 برابر گرانتر است)
  • وضعیت بسیار مناسب در ایجاد کسب و کار و سرمایه گذاری در گرجستان و برخلاف آن پیچیدگی در ایجاد کسب و کار در ترکیه
  • سهولت راه اندازی بیزینس و کسب و کار در گرجستان نسبت به ترکیه و نبود بروکراسی و مراحل اداری پیچیده در کلیه امور
  • حاشیه امنیت سرمایه گذاری در گرجستان بسیار بالاتر از ایران و ترکیه و در رده کشورهای اروپائی و امن دسته بندی میشود.
  • گرجستان کشوری یکدست و در مسیری مشخص حرکت میکند (در ترکیه با کشوری در نیمه مسلمان و در نیمه دیگر مسیحی روبرو هستید و شکاف فرهنگی و دوگانگی را حس می کنید)
  • گرجستان آزادی های فردی و اجتماعی بیشتری نسب به ترکیه دارد و ده ها مورد دیگر که با جستجو در اینترنت یا سفر به دو کشور به آن خواهید رسید.

1685656069_.jpg.1e75f7adcd6d9496b6f709f10f9d70ea.jpg

منبع http://ariageorgia.com

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

×