رفتن به مطلب
انجمن ایرانیان مقیم گرجستان
eelnaz

راه های قانونی اخذ اقامت کشورگرجستان

پست های پیشنهاد شده

راه های قانونی اخذ اقامت کشورگرجستان

راه های قانونی اخذ اقامت گرجستان براساس اصول و ارزش های اقتصاد بازار آزاد است و هدف اصلی آن ارتقای  رفاه مردم می باشد که یا رشد اقتصادی پایدار و  جامع همه شهروندان می توانند از آن بهره مند شوند و در عین حال با مشارکت جهانی جریان توسعه اقتصادی در این کشور افزایش یافته است .

همچنین گردش مالی خارجی در گرجستان است راه های قانونی اخذ اقامت گرجستان که از طریق رژیم های مطلوب تجارت خارجی در کشور و سیاست تجاری لیبرال کشور برای ایجاد یک محیط کسب و کار و سرمایه گذاری مطلوب در گرجستان حمایت می شود و نتیجه مثبت آن در تحقیقات و ارزیابی های بین المللی منعکس شده است .

 

انواع مجوزهای اقامت در گرجستان

  • اجازه اقامت برای تحصیل در کشور گرجستان : مجوز اقامتی که برای تحصیل در یک موسسه آموزشی معتبر و مجاز در گرجستان صادر می شود .
  • اجازه اقامت از طریق خرید ملک در کشور گرجستان : افرادی که دارای حق مالکیت در املاک و مستغلات در خاک گرجستان هستند .
  • اجازه اقامت از طریق ازدواج در کشور گرجستان : براساس قوانین مهاجرتی گرجستان اگر شخصی با یک تبعه گرجی ازدواج کند اقامت گرجستان به وی تعلق خواهد گرفت .
  • اجازه اقامت از طریق سرمایه گذاری در کشور گرجستان : کسانی که بتوانند در کشور گرجستان سرمایه گذاری کنند میتوانند از این طریق اقامت گرجستان را دریافت نمایند .
  • اجازه اقامت ویژه در کشور گرجستان : این مجوز برای افراد بیگانه ای صادر می شود که دارای اقلیت در گرجستان هستند و ممکن است قربانی قاچاق انسان شده باشند .
  • اجازه اقامت شهروند سابق گرجستان : کسانی که در گذشته شهروندی گرجستان را داشته اند اما هم اکنون شهروندی انها باطل شده است به وسیله این روش می توانند اجازه اقامت کشور گرجستان را دریافت نمایند .

 

انواع مجوزهای اقامت در گرجستان

انواع مجوزهای اقامت در گرجستان

 

 

منبع http://ariageorgia.com

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در مورد اصلاحیه قانون مهاجرت گرجستان که در تاریخ ۳۰ می ۲۰۱۹ منتشر شد و از ابتدای ماه جولای سال ۲۰۱۹ اجرایی می شود که ترجمه کامل آن به زبان فارسی توسط مترجم رسمی و همچنین تایید دفترخانه دولتی گرجستان برای استفاده شما عزیزان در این صفحه قرار گرفته است.

اقامت موقت خرید ملک

در قوانین جدید گرجستان اتباع خارجی با خرید هرگونه ملک (غیر از زمین کشاورزی ) با حداقل ارزش یکصد هزار دلار آمریکا می توانند اقامت موقت یکساله گرجستان را برای خودشان و همچنین اعضای خانواده شامل همسر،فرزندان و پدر و مادر خود دریافت کنید.این اقامت هرساله با احراز اینکه شما همچنان مالک این ملک هستید قابل تمدید است.

نکات:

* ملاک تعیین ارزش ملک ، ارزیابی توسط ارزیاب های رسمی مورد تایید دولت می باشد.

*در قوانین جدید گرجستان حتما نیاز نیست این مبلغ برای یک ملک باشد یعنی شما می توانید چند ملک خریداری کنید که مجموع ارزش آنها یکصدهزار دلار آمریکا باشد.

اقامت دائم خرید ملک

در شرایط جدید اقامت گرجستان اتباع خارجی با خرید هرگونه ملک ( غیر از زمین کشاورزی ) با حداقل ارزش سیصدهزار دلار آمریکا می توانند اقامت پنج ساله گرجستان را دریافت و چنانچه پس از این پنج سال همچنان صاحب سیصد هزار دلار ملک باشند اقامت دائم دریافت می نمایند.فرد خریدار علاوه بر خود می تواند این اقامت را برای همسر، فرزندان و پدر و مادر خود نیز دریافت کند.

نکات :

* ملاک تعیین ارزش ملک ، ارزیابی توسط ارزیاب های رسمی مورد تایید دولت می باشد.

* در شرایط جدید اقامت گرجستان حتما نیاز نیست این مبلغ برای یک ملک باشد یعنی شما می توانید چند ملک خریداری کنید که مجموع ارزش آنها یکصدهزار دلار آمریکا باشد.

* چنانچه در این مدت پنج سال اول خواستید در املاک خود تغییری دهید یعنی خرید و فروش داشته باشید هیچ گونه مشکلی وجود ندارد اما توجه داشته باشید که باید ملک جایگزین ملک قبلی شود و هیچ گاه ارزش املاک شما از مبلغ سیصدهزار دلار آمریکا کمتر نشود.

اقامت موقت کاری

در قانون جدید مهاجرت به گرجستان برای دریافت این اقامت دو شرط برای اتباع خارجی وجود دارد ، یکی اینکه حداقل حقوق و درآمد ماهیانه او باید ۵ برابر حقوق پایه گرجستان باشد که حدوداً ۱۰۰۰ لاری گرجستان است و دیگری اینکه گردش مالی سالیانه شرکتی که در آن مشغول به کار هستند به ازای هر یک از کارمندان خارجی که قصد دریافت مجوز اقامت دارند حداقل پنجاه هزار لاری باشد.این عدد برای شرکت های آموزشی و پزشکی حداقل سی و پنج هزار لاری می باشد.

شما پس از دریافت اقامت می توانید برای همسر، فرزندان و پدر و مادر خود نیز اقامت دریافت کنید.

نکات :

* گردش مالی به معنی مجموع درآمد و هزینه است.

* در قانون جدید مهاجرت به گرجستان شخصی که شرکت را راه اندازی کرده است خود نیز کارمند شرکت محسوب می شود و در شرکت خود تحت سمتی حقوق دریافت می کند ، پس مطابق قانون فوق با وی برخورد می شود.

اقامت دائم سرمایه گذاری

چنانچه شخصی مبلغ سیصد هزار دلار در شرکت و کسب و کار اقتصادی سرمایه گذاری کند می تواند اقامت پنج ساله گرجستان را دریافت کند و چنانچه در سال اول گردش مالی شرکت حداقل پنجاه هزار دلار، در سال دوم حداقل یکصد هزار دلار و در سال سوم و چهارم و پنجم هر کدام یکصد و بیست هزار دلار باشد بعد از پایان سال پنجم می تواند اقامت دائم دریافت می کند.

شما با دریافت این اقامت می توانید برای همسر، فرزندان و پدر و مادر خود نیز اقامت دریافت کند.

نکات :

* مدارک مربوط به گردش سالیانه شرکت و کسب و کار باید هر سال به اداره مربوطه ارائه شود.

* گردش مالی به معنی مجموع درآمد و هزینه است.

برای خواندن ادامه مطلب و ترجمه رسمی قوانین جدید مهاجرت به گرجستان به سایت سیسنو گروپ مراجعه کنید.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.


×
×
  • جدید...